Startuje ČZU Film Festival se špičkovými dokumenty online

Posted by on in Uncategorized | No Comments

Nultý ročník ČZU Film Festu probíhá vzhledem ke koronavirové situaci kompletně v online prostředí, kde je po registraci možné všechny nabízené filmy zhlédnout zdarma! Kromě bohatého filmového programu na vás čeká také bonusový videomateriál, natočený vědci i autory filmů, který alespoň částečně nahrazuje standardní festivalové úvody a pofilmové debaty.

ČZU Film Fest si klade za cíl spojovat filmové profesionály, vědce, studenty a veřejnost s cílem zvýšit povědomí o důležitých tématech týkajících se udržitelného života na naší planetě.

Mezinárodní soutěž ČZU a nesoutěžní program

V soutěžním programu ČZUFF se představuje celkem 20 mezinárodních dokumentárních filmů, které soutěží o festivalovou cenu ČZU spojenou s finančním ohodnocením 5000 $ a zároveň o Grand Prize (10 000 $), která bude porotou udělena nejlepšímu dokumentárnímu filmu z obou festivalů AFO i ČZU.

V nesoutěžní sekci festivalu je pro vás navíc připraven filmový program, šířeji zaměřený na vztah lidí a stromů, v níž se nachází šest dokumentárních snímků.

Všechny dokumenty je možné shlédnout zdarma až do 15. října na stránce https://online.watchandknow.cz/page/czu-film/

2040 / 2040  Antarktida: Zpráva z jiné planety / Antarctica: A Message from Another Planet  Bajkal volá o pomoc / Baikal: Code Red?  Homo botanicus / Homo botanicus  Kdo si pšoukl? / Who Farted?  Když už víš / Once You Know  Královna bez království / Queen without Land  Počasí: Meteorologické dobrodružství / The Weather: The Race to Forecast  Příběh plastu / The Story of Plastic  Radioaktivní zahrada / The Soviet Garden  Recept na lepší svět / Food for Change  Semena zisku / Seeds of Profit
Správci kohoutku / Lords of Water  Čas lesů / The Time of Forests  Když se kácí les / If a Tree Falls: A Story of the Earth Liberation Front  O vlcích a lidech / Of Wolves and Men  Šumavský kůrovec / The Bark Beetle of Šumava  Vábení lesa: Zapomenutá moudrost stromů / Call of the Forest: The Forgotten Wisdom of Trees