Střední odborná škola veterinární, Hradec Králové – Kukleny

web: www.sosvet.cz
e-mail: kontakt@sosvet.cz
tel.: 495535400
adresa: Pražská 68, 500 04 Hradec Králové

Studijní obory:

7× PROČ K NÁM NA ŠKOLU!

OBOR VZDĚLÁNÍ VETERINÁŘSTVÍ

Máš své domácí zvíře a rád se o něj staráš? Chtěl bys jednou s péčí o zvířata spojit i svůj profesní život? Láká tě práce v přírodě nebo chceš svůj život prosedět v kanceláři?

 

CENTRUM MALÝCH ZVÍŘAT

Psi, kočky, morčata, křečci, hadi a třeba i agama límcovitá. O všechna zvířata se veterinář musí umět postarat. Nechceš nechávat svého mazlíčka doma samotného? Ubytuj ho ve škole. Můžeš se s ním o přestávce přijít pomazlit a nakrmit ho.

 

ŠKOLNÍ STÁJ

Máte doma hospodářství? Staráte se o koně, krávy, kozy, ovce…? Porodit hříbě nebo tele, když se mu na svět moc nechce, i to patří k práci veterináře.

 

ŠKOLNÍ VČELNICE

Máte doma vlastní včelstvo? Nebo byste chtěli se včelařením teprve začít? Můžete si to vyzkoušet v našem kroužku včelařství. Staráme se o 7 školních úlů.

 

ŠKOLNÍ SÝRÁRNA A MASNÁ VÝROBA

Chceš si vyzkoušet vlastnoručně vyrobit sýr, jogurt nebo tlačenku? I s tím se potkáš na naší škole. Co každý týden vyrobíme, to si také sníme.

 

ZAHRANIČNÍ STÁŽE

Občas se dostaneš i na praxe na zahraniční kliniky. Seznámíš se s nejnovějšími léčebnými postupy a podíváš se zkrátka i do ciziny.

 

ZÁJMOVÁ ČINNOST

Chceš aktivně trávit volný čas a vyčistit si hlavu? Můžeš se do kohokoliv převtělit v divadelním kroužku, protáhnout si tělo při volejbale v kroužku sportovním nebo se postarat o naše včely či malá zvířata.

Více o škole najdeš na jejím webu zde.