Střední škola gastronomie a farmářství Jeseník

Jsme škola se skvělým zázemím – máme vlastní pozemky, kovárnu, nebo třeba jízdárnu. S námi získáš praxi už při studiu a cítit se u nás budeš jako doma.

Miluješ vůni trávy, rád trávíš čas v dílně a občas o víkendu osedláš koně a vyrazíš jen tak do lesa? Ať chceš dělat tradiční řemeslo, nebo založit třeba ekofarmu, tyhle obory jsou jako dělané pro tebe.

O škole:

Střední škola gastronomie a farmářství Jeseník má dlouholetou tradici. Pokud jde o zemědělské obory, sahá až k roku 1867. V současné době má škola žáky například v oborech Opravář zemědělských strojů, Zemědělec – farmář, Výrobce kožedělného zboží sedlář, brašnář), Umělecký kovář a zámečník, pasíř, Podkovář a umělecký kovář, Včelař, Jezdec a chovatel koní, Lesník mechanizátor, Zahradník.

SŠ zajišťuje pro žáky ubytování v Domově mládeže s kapacitou téměř 300 lůžek. Tato kapacita platí jak pro internát v oblasti města Jeseníku, kde se vyučují gastronomické obory, tak i pro internátní budovu v Horních Heřmanicích, kde se vyučují zemědělské obory.

Dobré vlakové i autobusové spojení v blízkosti školy je velkým pozitivem pro všechny studenty.  Komplex SŠ zahrnuje pavilon školy s učebnami teoretické výuky a laboratoří chemie a třemi učebnami výpočetní techniky, dvě budovy internátu, tělocvičnu s velmi dobře vybavenou posilovnou, dvě hřiště s umělým povrchem včetně tenisového kurtu. Horní Heřmanice nabízejí také v rámci volnočasových aktivit i účast v jezdeckém klubu s možností každodenních vyjížděk na koních pro žáky zdarma.

Velkou výhodou školy je vynikající příprava žáků, zemědělských i gastronomických oborů, na svou budoucí profesi, které se chtějí věnovat.

V zemědělských oborech jsou studenti pod vedením odborných pedagogů, kteří mají velké zkušenosti z praxe. Jako jednou z mnoha ukázek je mistr republiky v jezdecké disciplíně zvané military, neboli všestrannost. Tato disciplína se skládá z drezurní úlohy, cross country, což jsou překážky stavěné v terénu a parkuru. Žáci mají možnost získat cenné rady, které jsou jim předávány a získávají tak šanci zvýšit uplatnitelnosti na trhu práce. V činnosti této organizace se prakticky propojuje soulad teorie  a praxe.

Od 1. září 2014 došlo z důvodů racionalizace ke sloučení Střední odborné školy gastronomické a Střední odborné školy zemědělské v Horních Heřmanicích. Z těchto důvodů nese škola nové jméno. Systémy i obory, včetně personálního obsazení, byly v obou školách zachovány. V současné době se jedná o největší školu na Jesenicku, která se snaží uspokojit potřeby žáků i rodičů a především připravit odborníky do praxe.

STŘEDNÍ ŠKOLA GASTRONOMIE A FARMÁŘSTVÍ JESENÍK

U Jatek 916/8
790 01 Jeseník

  +420 584 411 171
info@sosjesenik.cz

Více o škole najdeš na webu sosjesenik.cz